Баннер
2011.11.26 13:28:32
В. Лутчак

18-20 листопада у центрі Києва в «Будинку кіно» відбувся Міжнародний форум «Новомедіа». Форум зібрав багато учасників та медіа - працівників з різних куточків нашої країни, а також  Росії, Польщі, Білорусії, Казахстану, Киргистану, Німеччини, Фінляндії, Норвегії. Спікерами на «Новомедіа» стали Олена Скачко, головний редактор жіночого журналу «Единственная», Олексій Кутєпов, автор резонансних телевізійних журналістських розслідувань (ICTV, 1+1).

Крім того на форумі були Андрій Макаренко, член правління Асоціації «Новомедіа», телеведучий (5 канал, Новий канал, ТВі, Інтер), Андрій Юхименко, заступник головного редактора газети «КоммерсантЪ Украина», Анатолій Шарій (From-Ua.com, «Оглядач»), Микола Сирокваш, ведучий програми «Критична точка» на каналі ТРК «Україна», Ольга Бідненко, редактор телепередачі «Самый умный» («Інтер», «СТС Росія»), Стів Вебер, президент Асоціації «Еммануїл», Владислав Головін, редактор журналу «Форбс Україна», Віктор Єлісєєв, директор агентства «Quattro Media» (Алмати, Казахстан) та багато інших.                           
Студентський Новомедіа-Клуб став вирішальним у підбитті підсумків конкурсу журналістських робіт на тему «Різноманіття християнських конфесій мого регіону». Саме тут була представлена п’ятірка найкращих наукових доповідей з мультимедійними презентаціями. Приємно, що мої старання були заміченими та оціненими і тому наш Бердянський державний педагогічний університет увійшов у 5-ку найкращих, а мені як учасниці-конкурсантці, випала нагода першою зачитати свою доповідь. Конкурсна робота була підготовлена у жанрі інтерв’ю в якій розповідалось про кірху Христа Спасителя міста Бердянська інформацією з якої поділився голова Німецької Євангелічно-лютеранської громади – Артур Кожевніков. Також свої роботи представили студенти з Києва, Луцька, Запоріжжя.               

Майстер-класи у Новомедіа-Клубі провели Олексій Кутєпов, ведучий програми «Особиста справа» (1+1) та Андрій Макаренко, ведучий «Час новин» (5 канал). Серед такої кількості відомих людей, неможливо було не втратити можливість, а саме задати питання кожному зі спікерів. Руслан Кухарчук, президент асоціації журналістів «Новомедіа», привітавши всіх учасників підкреслив, що конкурси журналістських робіт будуть продовжуватися і всі бажаючі зможуть знову присилати свої матеріали на адрес асоціації.                                       
Студенти поруч з професійними журналістами змогли відчути справжній дух журналістської майстерності відвідавши майстер-класи, а саме «Історія успіху: як створити класне видання» (спікер Олена Скачко, головний редактор жіночого журналу «Единственная», модератор Зоя Никітюк), «Журналістське розслідування та телебаченні та у пресі» (спікери - Анатолій Шарій (From-Ua.com, «Оглядач») та Олексій Кутєпов (1+1) - автори резонансних журналістських розслідувань, модератор Ганна Куріна, «Блог. Формування повістки дня» (Андреас Патц, блогер, офіційний представник медіа-холдингу «Цілком таємно» в країнах Західної Європи, головний редактор «Міжнародної християнської газети», модератор Володимир Федощук), «Стилістично бездоганні тексти» (Ольга Бідненко, редактор телепередачі «Самый умный» («Інтер», «СТС Росія»), «Тренди в поліграфічному дизайні та правила художнього смаку» (Петро Бевза, художник, дизайнер та Владислав Сила, дизайнер, керівник рекламного агентства «Медіа Світ», модератор Зоя Никітюк), «Створення мультимедіа-контенту: зйомка та постпродакшн» (Андрій Мухін, засновник руху «ArtAwaken», продюсер, режисер, творець близько 20 музичних відеокліпів) та багато інших. Побачити на власні очі, як проходять справжні ток-шоу та реаліті-шоу, а саме «Нові медіа та вічні цінності» (учасники - Олена Скачко, журнал «Единственная», Андрій Макаренко (5 канал), Олексій Кутєпов (1+1) та Андрій Юхименко («КоммерсантЪ Украина», ведучі Руслан Кухарчук та Юлія Солоха) та реаліті-шоу «Створення телевізійних проектів з соціально значущим контекстом. Спонсорство та продаж проектів телеканалам» (Леонід Братанчук, продюсер телевізійного проекту «Битва за вакансію», комерційний директор продакшн студії «LeptaTV», модератор Ганна Куріна).   
Одна з головних спеціалізацій асоціації «Новомедіа» є християнська та соціальна тематика. Це показує, що цей проект багатогранний і відкритий для всіх релігійних установ. Тому й різнобарвність медіа-форуму була насиченою. Студенти-журналісти та професійні медійники мали змогу знайти для себе нову та цікаву інформацію на заходах «Креативна церква» (Віктор Єлісєєв, директор агентства «Quattro Media» (Алмати, Казахстан), модератор Ганна Куріна), «Християнська віра світського журналіста» (Арні Фельдстад, виконавчий директор The Media Project, модератор та перекладач Олена Прокопенко), «Створення і становлення християнської газети» (Геннадій Новиков, головний редактор всеукраїнської щотижневої християнської газети «Розмова», редактор журналу «Аngel», модератор Зоя Никітюк), «Суспільна та ділова преса в нових умовах» (Олег Гавриш, спеціальний кореспондент газети «КоммерсантЪ Украина», модератор Зоя Никітюк), «Висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ» (Олег Гавриш та Артем Скоропадський, спеціальні кореспонденти газети «КоммерсантЪ Украина», модератор Зоя Никітюк).                               
На форумі були зібрані представники релігійних та світських ЗМІ. Зі всіма християнськими газетами, фотовиставкою, презентаціями радіо та телеканалів, можна було ознайомитися на медіа-виставці. Прямий ефір Міжнародного форуму «Новомедіа» забезпечило сучасне християнське телебачення БОГ.TV.                                           
На конкурсі соціальних відеороликів серед 11 фіналістів, переможцем, за визначенням журі, було обрано Надію Павлючик з Мінська, за короткий фільм «Любов - це увага». Президент Клубу Суперкниги Робік відвідав Форум з шоу-вікториною.                                       
Неперевершене Novomedia Show подарували призери міжнародних конкурсів - артисти шоу-балету «NARNIA», а саме запальний степ та фрагмент зі спектаклю «Мрія» який у вигляді театру тіней та гри пантоміма показав дійство створення людини та подвиг Ісуса Христа. Заспівали чудові київські виконавці - Роман Ващук, Інна Аракелян та дует «Двічі народжені». Ведучим шоу став Олексій Хрус. Гумор якого не вгасав, завдяки якому учасники форуму змогли відпочити після насиченого дня.               
Але це ще не все. У останній день пройшла Novomedia Lottery в якій розігрувались подарунки. Учасники лотереї отримали не тільки щасливий квиток на розіграш призів та й змогли проявити свою кмітливість озвучуючи уривки з фільмів та виконуючи креативні завдання у гумористичному дусі. Розігрувалися фірмові подарунки від «Новомедіа», 3G модеми від «Інтертелеком», сертифікати на безкоштовне відвідування фітнес-клубу Fit Curves на 2 місяця, а для оргкомітету пройшов ексклюзивний розіграш в якому Тетяна Пінчук виграла безкоштовні заняття на півроку. Найголовнішими призами стали книга «Десятка» Руслана Кухарчука та  електронна книга Amazon Kindle 3G, яку виграла Ірина Максименко з Хмельницького.                                               
По завершенню Міжнародного форуму «Новомедіа» на всіх чекало урочисте закриття заходу, підбиття підсумків та фінальний виступ президента асоціації журналістів «Новомедіа» Руслана Кухарчука.           
«Новомедіа» для студентів – це новий виток на шляху до великого журналістського майбутнього. Бо саме тут відкривається масовий потік інформації, знайомство з колегами. Це ніби ковток чогось свіжого, зовсім нового, невідомого.                                    
Міжнародний форум «Новомедіа» – горизонт для журналістського спілкування!

Вікторія Лутчак,
студент-журналіст Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ

Дивитись фото